Kam na výlet

Zimné zážitky z výbornej lyžovačky asi netreba moc rozoberať. Tie tvoria hlavný program pobytu na Martinských holiach a vlastne kvôli lyžovačke existuje Lyžiarske stredisko Martinské hole ako také.

Platí tu však aj iný benefit a tým je celoročná turistika po blízkom hrebeni Lúčanskej Malej Fatry. V letných mesiacoch je to v prvom rade pešia turistika, ktorá má svojou nenáročnosťou naozaj svoje miesto hlavne pre nenáročných peších turistov z najstaršej a najmladšej vekovej kategórie. Tieto dve kategórie sú jasné a nesporné. V zime sú tu tiež podmienky na pešiu turistiku ale aj skialp.

A tu by sme sa trošku viac povenovali dvom naozaj vážnym „ťahákom“ Martinských holí. Tými sú ferrata a cykloturistika. Posledné roky ozajstní bikeri už vážne atakujú cyklotrasy na zimných špeciáloch, no a Martinské hole, so svojimi naozaj vhodnými podmienkami pre jazdu na horských bicykloch sú dobrou výzvou na leto a aj zimu. No a nesporne sa v posledných rokoch sa najväčším lákadlom stala Ferrata HZS. Príjemné a tiché prostredie Martinských holí vám umožní prežiť neopakovateľné chvíle oddychu a pohody.